Zastavenie laktácie

Anka    10.01.2018, 15:51

Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu,ako zastaviť laktáciu.Syn(3 roky) prestal javiť záujem o dojčenie už pred trištvrte rokom.Ja mám stále ešte mlieko v oboch prsníkoch,napriek tomu,že som skúšala všetky babské rady ako menej piť,zväzovať,šalviu aj homeopatiká na zastavenie laktácie.Pocit naliatych pŕs,pichanie mám po celý čas.Rada by som sa vyhla tabletkám aj injekcii na zastavenie laktácie,ale prosím o radu,čo ešte môžem urobiť,prípadne ako dlho sa s tým ešte asi potrápim?Ďakujem.

Milá Anka,

tvorba mlieka môže v určitej miere pretrvávať mesiace až roky po skončení dojčenia. Toto je pomerne bežné a normálne.

Z vašej otázky nie je zrejmé, či ide o vytekanie veľkého množstva mlieka, ale vo všeobecnosti – ak pozorujete, že občas vám vytečie malé množstvo mlieka, toto je normálne a toto sa postupne bude samo znižovať a nepotrebujete to riešiť.

Ak ide o veľké množstvo mlieka, pociťujete nepríjemné nalievanie prsníkov či bolesti a toto pretrváva už takmer rok, odporúčame vám situáciu konzultovať s endokrinológom.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zastavenie laktácie