Acnevac

Lucia    13.01.2018, 09:24

Dobry den, mam 9 mesacnu dcerku, ktoru dojcim. Mam problem s akne, na ktore mi kozna momentalne nasadit vhodnu liecbu antibiotikami. Docitala som sa o tomto pripravku https://www.bioveta.cz/pripravky/humanni-pripravky/acnevac-pribalova-informace-1/ Myslite, ze ho mozem uzivat pocas dojcenia? Dakujem

Milá Lucia,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli používať tento prípravok. Rovnako je pre vás dobré vedieť, že ako dojčiaca matka máte právo na adekvátnu liečbu, takže aj keby ste potrebovali liečbu antibiotikami, z hľadiska dojčenia je bezpečnejšie pokračovať v dojčení počas tejto liečby.

Viac si prečítajte s v tomto odkaze:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok