Antidepresíva

Jana    24.01.2018, 10:39

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môžem pri dojčení užívať liek Seroquel XR, ďakujem

Milá Jana,

pri tomto lieku, je pre zdravie bábätka aj pre vaše zdravie bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Nielen to, dojčiť pri takejto diagnóze je dokonca mimoriadne dôležité.

Vysvetlenie, prečo sa môžete liečiť a súčasne dojčiť je komplexné, ale jedným z mimoriadne dôležitých faktorov je, že do celej rovnice treba pripočítať riziká, ktoré kŕmenie umelým mliekom prináša, a to tak pre bábätko ako aj pre vás. Dojčenie je dôležité okrem iného pre rozvoj mozgu bábätka a tiež z hľadisko ochrany bábätka pred možnými psychiatrickými diagnózami v dospelosti.

Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne, ktorá sa síce týka iného lieku, ale s podobným vysvetlením, aké sa vzťahuje na vás:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=831Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antidepresíva