Zapálené ďasno a parontal

Katarína    25.01.2018, 13:50

Dobrý deň chcela by som s aopýtať či som mohla nejak ublížiť synovi keď som použila prípravok parontal f5 asi dvakrát a až potom som si všimla že je na ňom napísané že výrpbok nieje pre dojčiace ženy vhodný. Zloženie- alkohol, voda repík, mentol, kvet klinceka, eugenol, isoeugenol a carbomer neviem čo to presne znamená. Syn má 2 roky a 2 mesiace a dojčí sa už len na večer a v noci pár krát. Ďakujem za odpoveď.

Milá Katarína,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, prečo by ste nemohli použiť tento prípravok (a v prípade potreby môžete absolvovať aj iné postupy liečby, ak to budete potrebovať). Ide o lokálnu aplikáciu, do materského mlieka sa nedostalo absolútne nič. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zapálené ďasno a parontal