Dojčenie - očkovanie - farbenie

monika    26.01.2018, 15:22

dobrý deň prosím vás o radu, či si môžem nafarbiť vlasy, keď sme dnes očkovali 6 mesačnú dcérku a plne dojčím. neviem, či to môže mať nejaký súvis. Keď dostala do tela vakcíny a ja by som si nafarbila vlasy. Či sa jej nejaká látka nedostane do tela a spolu s tými vírusmi nenarobí nejakú šarapatu. Ďakujem

Milá Monika,

očkovanie vašej dcérky nebude mať žiadny súvis s tým, či si dáte nafarbiť vlasy. Farbenie vlasov nemá akým spôsobom ovplyvniť zloženie, ani tvorbu materského mlieka a nijakým spôsobom sa nedostane k bábätku. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie - očkovanie - farbenie