Zmena mliečka

Radka    29.01.2018, 12:57

Dobry den :) Kojim svojho 18 mesačného synčeka a som aj v 4 mesiaci tehotenstva a spozorovala som že sa mi zmenilo počas tehu mliečko je husté žlté a lepkavé. Len sa chcem uistiť či je to v poriadku. Dakujem za odpoved :)

Milá Radka,

áno, toto je očakávaná a normálna zmena. Materské mlieko sa mení neustále a môže sa meniť jeho farba a konzistencia. V tehotenstve sa každej žene začne materské mlieko meniť zložením na kolostrum, teda vaše staršie dieťatko má teraz jedinečnú šancu pol roka denne získavať tekuté zlato. Vzhľad kolostra často býva taký, ako popisujete. Pokračujte v dojčení a ak máte záujem, prečítajte si tieto dva naše články o dojčení v tehotenstve:

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-pocas-tehotenstva/

a o tom, ako pokračovať v dojčení po pôrode bábätka:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/tandemove/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zmena mliečka