Dodatok k úživaniu antiparazitík

Jana ZV    23.10.2012, 13:47

Ďakujem za tak rýchlu odpoveď. Ešte jedna vec. Aj dcérka užívala albendazol /zentel/ na Ascaris zároveň so mnou. 400 mg. na deň aj ja aj ona,keďže liečba musela byť simultánna, lebo nález mala aj ona aj ja, a ascaris prechádza mliekom.. Na tretí deň sa vysypala tak by ma zaujímalo, či to nemohlo byť spojené s navýšením dávky cez MM, pretože keď ho užila pred tým síce len jednorázovú dávku tak sa nič nestalo. Vopred ďakujem za odpoveď. Jana

Milá Jana,

albendazol sa z vášho tráviaceho traktu takmer nevstrebáva, preto ho je v materskom mlieku zanedbateľné množstvo, a aj to sa zase takmer nevstrebáva, takže ak ste liek užívali zároveň s dcérkou, tak nedochádza k zvýšeniu množstva, ktoré by ona dostávala vzhľadom na to, že pije materské mlieko. Jej alergická reakcia má teda iný pôvod.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dodatok k úživaniu antiparazitík