Nocne kojenie a kazenie zubkov

mirka    16.02.2018, 14:49

Dobry den, chcem sa spytat na vplyv nocneho kojenia na kazivost zubkov. Mam 18-mesacneho synceka, kojim ho viackrat cez den, a vacsinou este aj v noci. Citala som, ze kojenie v noci sposobuje zubny kaz. Je to pravda? Vdaka za odpoved. Mirka

Milá Mirka,

nie, nie je to pravda, dojčenie nespôsobuje zubné kazy. Dieťa v 18 mesiacoch môže a má byť dojčené cez deň a aj v noci. Vaša otázka je veľmi častá a preto máme k tejto téme vypracovaný celý článok, v ktorom nájdete podrobné argumenty vysvetľujúce, prečo práve nedojčenie spôsobuje problémy s chrupom:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/veda-zuby/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nocne kojenie a kazenie zubkov