Ovitrelle a kojení

Katka    21.02.2018, 16:07

Dobrý den, 33měsíčního syna stále 3x denně kojím. Nyní chci podstoupit kryoembryotransfer, před kterým se jednorázově aplikuje Ovitrelle nebo Pregnyl (5000 jednotek). V příbalovém letáku stojí, že se při kojení nesmí tyto přípravky užívat. Vadí i pouze jednorázové použití? Nemohla bych mléko po aplikaci odstříkat, abych nemusela přestat kojit? Nejvíce mě mrzí, že už jsem to 2x podstoupila, aniž bych věděla, co je v letáku a mám teď velký strach, jestli jsem synovi neublížila. Moc Vám děkuji za odpověď!

Milá Katko,

neublížili ste synčekovi, keď ste v minulosti dojčili pri tejto liečbe. Veta, ktorá je uvedená na príbalovom letáku, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda. Z hľadiska dojčenia nepredstavuje táto terapia žiaden problém, do materského mlieka prechádzajú stopové, zanedbateľné množstvá. Napríklad v prípade Pregnylu dostávate tehotenský hormón, ktorý v prípade, že by ste otehotneli bude vaše bábätko produkovať v postupne čoraz väčších množstvách. A tehotenstvo nie je dôvodom pre odstavenie. Pokračujte bez obáv v dojčení ďalej.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ovitrelle a kojení