Obaja chori

Slávka    01.03.2018, 14:32

Dobry den,mam 2,5roc.syna,kt.stale dojcim.Dnes sme boli obaja u lekara,syn dostal ant.Ospen a ja Zinnat 500.Kedze je chory,intenzivnejsie sa prisava na prsnik.Ako je to s davkami,kt.dostava syn zo svojich liekov a este aj z maters.mlieka.Nie je to dost na take male telicko?Mozem pokračovať v dojceni?Dakujem

Milá Slávka,

môžete a mali by ste pokračovať v dojčení. Práve teraz svojmu dieťatku posielate množstvo protilátok a ďalších faktorov zlepšujúcich jeho imunitnú odpoveď na ochorenie. Do materského mlieka sa dostávajú stopové, zanedbateľné množstvá liekov, ktoré užívate vy a preto synčekovi nebudete dávať „dvoje antibiotiká“, nemusíte sa vôbec obávať. Pokračujte v dojčení, nečasujte dojčenie podľa toho, ako ste užili lieky.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok