Lomexin

Mária    09.03.2018, 18:38

Dobrý deň Chcela by som sa poradiť, či je pre dieťa bezpečné, abt som počas dojčenia užívala Lomexin. Počas tehotenstva mi bola zistená kandidoza, gynekolog predpísal Lomexin so zavadzaciou trubičkou. Na pribalovom letáku je napísané že sa neodporúča užívať tehotným a dojčiacim ženám. Malá má 4 týždne a je plne dojčená na požiadanie. Ďakujem veľmi pekne za radu

Milá Mária,

z hľadiska dojčenia je pre vaše bábätko bezpečnejšie, aby ste popri tejto liečbe pokračovali v dojčení. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok