Zacervenanie a svrbenie bradavky

Zuzka    20.03.2018, 15:20

Dobry den, mam polrocne dietatko, ktore kojim...asi tyzden mam svrbenie az palenie jednej bradavky so zacervenanim okoliteho dvorca, ktore vyzera ako ekzem...natieram Bepantenom, chvilami ciastocne zlepsenie, ale nechce to prejst...Dcerka bola teraz chora, dobera antibiotika, tak neviem ci to nesuvisi s tym...dakujem

Milá Zuzka,

problémy s bradavkami je náročné diagnostikovať prostredníctvom internetu. Preto vám odporúčame osobné stretnutie s poradkyňou pri dojčení:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

pretože v prípade bolestivých bradaviek môže veľa zmeniť úprava polohy a prisatia, pričom sa poradkyňa zameria na rôzne detaily, ktoré je ťažké naštudovať správne z fotografií či videí. Spoločne s poradkyňou sa naučíte rozlíšiť pitie a satie bez pitia a poradkyňa vás naučí ako pitie správne vyhodnotiť. Pri neskoršom nástupe bolesti bradaviek je veľmi dôležité vylúčiť možnosť, že sa znížila tvorba mlieka a nájsť spôsob, ako bradavky preliečiť. Neodporúčame vám na liečbu bradaviek používať lanolín (čo je liečivá zložka maste, ktorú teraz používate, ale aj iných bežných mastí na ošetrenie bradaviek, ktoré bežne matky používajú), pretože z dlhodobého hľadiska situácii nepomáha, práve naopak, má schopnosť ju zhoršiť.

Spoločne s poradkyňou vyhodnotíte príčinu začervenania a bolestí a určíte najlepší spôsob pomoci tak, aby ste mohli pokračovať v dojčení bezbolestne.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zacervenanie a svrbenie bradavky