Dojcenie a dalsie tehotenstvo. Ako prezit porodnicu?

Mata    27.03.2018, 08:12

Dobry den, Chcela by som sa s Vami poradit ako postupovat v pripade ze dojcim dietatko, ktore bude mat v case narodenia svojho surodenca 16 mesicov. Pocas tehotenstva sa dojcime, ale obavam sa porodnice. V noci sa dojci podla mna nonstop, asi 7-8 krat sa prisaje. Cez den tak 3-4 krat. Velmi sa obavam traumy ked odidedm na par dni od neho prec :/

Milá Mata,

vašu dilemu o tom, čo urobiť so starším dieťatkom počas pobytu v pôrodnici s ďalším bábätkom, rieši veľa mamičiek.

Do pôrodu vám pravdepodobne ostáva ešte pár mesiacov a dieťatko bude v čase pôrodu zase iné dieťa. Môžete si byť istá, že keď tá situácia nastane, bude staršie dieťatko na ňu reagovať úplne inak, ako keď ju budete na túto situáciu teoreticky pripravovať v čase, keď sa ešte nič nezmení. Keď sa to zmení, väčšina detí sa správa úplne inak, ako v čase, keď bolo všetko ešte po starom a mnohí rodičia sú prekvapení, ako flexibilne reagujú deti na tieto zmeny. 

Okrem toho, existuje možnosť nájsť si pôrodnicu, kde môžete byť spoločne s manželom alebo iným sprievodcom a starším dieťatkom. Skúste si nájsť takú, ktorá vám spoločný pobyt umožní. Táto investícia sa vám vyplatí. Dojčenie počas tohto obdobia dieťaťu aj vám pomôže zvládnuť prechod k tomu, že bude mať súrodenca.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a dalsie tehotenstvo. Ako prezit porodnicu?