Tobradex při kojení

Naďa    29.03.2018, 13:03

Dobrý den, mám zánět ucha a lékař mi předepsal kapat 4x denně Tobradex + mast Tobradex na noc. Plně kojím 3měsíčního syna. Zajímalo by mě, zda se při lokálním použití kapky či mast vstřebávají do mléka a může to nějak miminko ovlinit. Děkuji. NJ

Milá Naďa,

áno, samozrejme, oboje môžete užívať. Takýmto spôsobom užívate len veľmi malé množstvo antibiotík, z ktorých sa do krvného obehu dostáva len nemerateľné množstvo.

Pokračujte teda v dojčení počas ich užívania tak ako doposiaľ a dojčite bez obmedzení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Tobradex při kojení