Gabapentin

Michaela    03.04.2018, 15:57

Dovry den. Mam dva a pol rocnu dcerku, ktoru dojcim stale dost casto. Mam zapal trojklanneho nervu a predpisane lieky Gabapentin teva. V letaku sa pise, ze sa neodporuca pocas dojcenia. Lekar mi ich napriek tomu dal. Mozem ich zacat uzivat?

Milá Michaela,

váš lekár má pravdu, tento liek môžete užívať, veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda. Z hľadiska dojčenia je pre vaše dieťa aj vás bezpečnejšie pokračovať v dojčení a to aj keď dojčíte často (čo je pri 2,5-ročnom dieťati úplne normálne a dôležité pre jeho zdravý vývoj). Dojčenie nijako nečasujte podľa užitia liekov.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok