Tehotenstvo?

Lydia    31.10.2012, 11:52

Dobry den, mam 8 mesacneho syna, ktoreho plne dojcim. Menstruaciu som este nedostala, je mozne otehotniet v tomto obdobi. Ak ako, ako to najspolahlivejsie zistit? Kedze som menstrusaciu este nedostala neviem sa orientovat podla jeho oneskorenia. Vopred dakujem, Lydia

Milá Lýdia,

matky po pôrode priemerne dostávajú menštruáciu okolo 14 mesiacov po pôrode, ale rozpätie je veľmi široké smerom nahor aj nadol.

Pravdepodobnosť otehotnenia v tom období, ktoré uvádzate, ak ešte nemáte meštruáciu a synčeka plne dojčíte na požiadanie, je pomerne nízka, avšak to neznamená, že by ste nemohli byť tehotná. Ak chcete vedieť, či ste tehotná, urobte si tehotenský test, prípadne navštívte gynekológa.

Aj v tomto období, aj keď ste nedostali menštruáciu, sa dajú zistiť príznaky plodnosti a to, či môžete otehotnieť. Tieto informácie sa dajú zistiť od organizácií, ktoré sa touto problematikou detailne zaoberajú a dokážu vás naučiť, ako sa sa v otázkach plodnosti orienovať. Môžete si pozrieť napríklad túto webovú stránku:

http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=83
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Tehotenstvo?