Dojčenie a Milgamma N a Benfogamma 300

Eliška    13.04.2018, 17:54

Dobrý deň, mám 9 mesačného chlapčeka, ktorého dojčím na požiadanie. Diabetológ mi predpísal kvôli podozreniu na diab. polyneuropatiu Milgamma N a Benfogamma 300. Po upozornení, že dojčím neodporučil Benfogamma,ale Milgamma N povedal že môžem. Avšak v pribalovom letáku je uvedené,že sa nemá užívať počas dojčenia. Nemôžem tým malému ublížiť? Ďakujem za odpoveď.

Milá Eliška,

nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli užívať oba tieto vitamínové doplnky. Tieto doplnky nezvýšia množstvo vitamínu B v materskom mlieku a pre vaše bábätko bude bezpečnejšie, aby ste pokračovali v dojčení popri vašej liečbe. Tá veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda. Nemusíte voliť medzi svojim zdravím a dojčením. Prečítajte si k tomu aj tieto informácie:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a Milgamma N a Benfogamma 300