Kolonoskopia

Marika    14.04.2018, 15:22

Dobry den, plne dojcim 3,5 mesacne babo. S dojcenim problem nemame, je na poziadanie. V pondelok idem na kolonoskopiu pri ktorej mi chcu pichnut oblbovak. Dr.povedal, ze nemozem po nom dojcit a 2x si mam mlieko odsat. Ale odsavackou si neviem odsat vela mlieka. Mozem dojcit? Po akom case po zakroku? Staci ak odsajem to malo, co sa mi da? Moze to malej uskodit? Dakujem za pomoc

Milá Marika,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli počas dojčenia absolvovať zákrok aj s touto prípravnou terapiou. Látka, ktorá sa na to použije, sa rýchlo z organizmu odstraňuje, preto po zákroku už nebudete pod jej vplyvom a môžete dojčiť okamžite po zákroku. Nemusíte po vyšetrení odsávať mlieko a vylievať ho, toto mlieko nebude obsahovať žiadne množstvá látky, ktorá sa použije.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kolonoskopia