Cistibell PLUS

Ľubka    17.04.2018, 15:26

Dobrý deň, chcem sa opýtať či môžem počas dojčenia užívať Cistibell PLUS na normálnu funkciu močových ciest (ide o výživový doplnok, ktorý je voľnopredajný) aj napriek tomu, že v príbalovom letáku je uvedené, že je nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Ďakujem

Milá Ľubka,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, aby ste nemohli popri používaní tohto doplnku výživy dojčiť, neovplyvní nijako zloženie ani tvorbu materského mlieka. Pokračujte v dojčení tak, ako to vaše dieťatko potrebuje, dojčenie nijako nečasujte podľa užitia doplnku. Tá veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Cistibell PLUS