Dojcenie

Anna    18.04.2018, 06:14

Dobry vecer.Dojcim 2 mesacnu dcerku dnes ma zacalo priserne boliet pod lopatkou a vyrazala ta bolest az pod lavy hrudnik az nadychnut som.sa nemohla.natrela som si to 2x kremom Voltadol forte mam ho z rakuska .mozem moju dcerku rano normalne kojit???dakujem. Pytam sa preto lebo az po natreti som.sa docitala v pribalovom letaku ze sa neodporuca pri fojceni len po pdporucani lekarom .Tak som sa nalakala .Ze som si 2x natrela pod lavou lopatkou a troch lavu bocnu stranu prsnika pod pazuchou.aby to nepreslo do mlueka tak som chcela poradit.

Milá Anna,

z hľadiska dojčenia toto nie je žiaden problém a pokojne môžete použiť aj iné lieky, ktoré by sa v tejto situácii bežne používali. Ak bolesť pochádza z chrbtice, skúste sa poradiť s príslušným odborníkom (ortopéd, fyzioterapeut, masér). Je možné, že by vám mohla pomôcť masáž, cvičenie prípadne nejaká terapia.

Ak sa problémy nedajú riešiť len masážou alebo terapiou, ktorú zvažujete, dojčiaca matka môže absolvovať potrebné vyšetrenia a liečiť sa popri dojčení. Prečítajte si viac tu:

http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

Máte rovnaké možnosti liečby ako iní ľudia, ktorí by mali rovnaký zdravotný problém.Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok