Antibiotikum s kortikoidmi a dojcenie

Janka    19.04.2018, 09:42

Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať, dojcim ročného synčeka a zapálilo sa mi oko. Doktorka mi predpísala antibiotiká s kortikoidmi a povedala ze mam prestať kojiť. Konkrétne lieky sú opthalmo-framykoin comp. A spersadex comp. kvapky. Už sa trápim s ukončením kojenia ale teraz som zistila, že by tie lieky problém byť nemuseli, tak by som sa chcela aj s vami poradiť. Ďakujem veľmi pekne

Milá Janka,

tieto lieky skutočne nie sú dôvodom na odstavenie. Navyše ide o lokálnu aplikáciu, pri ktorej sa do materského mlieka nemá vôbec čo dostať. Nedáva jediný zmysel, aby ste kvôli tejto liečbe nedojčili. Pre vaše dieťatko, aj pre vás je bezpečnejšie pokračovať v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antibiotikum s kortikoidmi a dojcenie