Botox pocas kojenia

Katarina    21.04.2018, 14:16

Dobry den,mam rocnu dcerku,ktoru kojim a neplanujem odstavit,chcela by som si aplikovat botox Na ocne vrasky,je to nebezpecne pre dietatko?dakujem za odpoved.

Milá Katarína,

toxín botulinum A sa nevylučuje do materského mlieka, pretože sa nedostáva do celotelového krvného obehu. Jedine látky, ktoré sa nachádzajú v krvi sa dokážu dostať do materského mlieka, a toto nie je prípad botoxu.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Botox pocas kojenia