Doplnok mineralov pocas dojcenia

Ivana    23.04.2018, 13:43

Dobry den, chcem sa spytat, ci je mozne uzivat mineraly v tekutej forme, aj ked vyrobca udava, ze zakaz konzumacie tehotnym a dojciacim zenam. Dcerka ma 19 mesiacov, stale ju dojcim podla vyziadania. Stravu mam pestru, ale aj napriek tomu tym trpia velmi moje vlasy, plet a pokozka. Dakujem za radu.

Milá Ivana,

z hľadiska dojčenia nepredstavuje užívanie minerálov v tekutej či tabletkovej alebo inej forme problém. Tá veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Doplnok mineralov pocas dojcenia