Ako dojčiť pri sadre na nožkach a telíčku

Soňa    01.05.2018, 16:33

Akú polohu mám zvoliť, keď má 6-týždňové bábätko na nôžkach a telíčku sadru (vyklbene nozky)? Dojčím ju položenú na vankúši, no veľmi pritom vytáča hlavu, kedže ju nemám ako správne napolohovať. Prípadne dojčím "na lietadlo". Zdá sa mi, že málo papá, hned zaspí, aj ked ju odgrgnem, grcká.

Milá Soňa,

odporúčame vám osobné stretnutie s poradkyňou, aby ste v tejto situácii skúsili nájsť polohu, ktorá by pre bábätko bola zvládnuteľná a dosiahli by ste v nej správne asymetrické prisatie, aby získavalo dostatok mlieka. Takéto bábätká sa napríklad pomerne jednoducho dojčia aj nazvislo v nejakom nosiči alebo v šatke napríklad v úväze kríž s kapsou vo vnútri alebo dvojitý kríž.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako dojčiť pri sadre na nožkach a telíčku