Borelioza a dojcenie

maminka    28.05.2018, 21:19

Moze matka, ktorej je diagnostikovana borelioza kojit? este nie je liecena, neberie atb. Je mozny "prechod" borelii cez krv do mlieka matky a tym padom nakazit dojča? Ďakujem

Milá maminka,

borelióza sa v zásade materským mliekom neprenáša a liečba boreliózy (aj doxycyklín, aj iné antibiotiká, ktoré sa používajú, aj pri dlhodobej liečbe) je možná popri dojčení. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Borelioza a dojcenie