Liecenie mykoz - ureaplazma a dojcenie

Lucia KIrschbaum    05.11.2012, 23:25

Je mozne uzivat silne atb pri kojeni? Moja dcerka ma 7 mesiacov a stale sa koji, len mam problemy s ureaplazmou atb nezabrali a pani dr. mi nepredpise dalsie,kym kojim..tazko sa ta bakteria lieci a je to casty gyn.problem.. uzivaju sa silne lieky.Je vhodne uzivat atb.napr ako doxybene, ci mate skusenosti s Kordycepsom ako prirodnym atb v cinskej medicine? Je to mozne uzivat? Nerada by som odstavila dcerku,prosim poradte.

Milá Lucia,

ak potrebujete užívať antibiotiká, tak nie je dojčenie nie je dôvod na to, aby vám ich lekárka nepredpísala. Áno, môžete popri dojčení užívať aj doxybene. Ako dojčiaca matka si nemusíte vybrať medzi svojím zdravím a dojčením. Je možné pokračovať v dojčení a zároveň sa liečiť. Áno, môžete užívať aj prípravky používané v čínskej medicíne. Dcérku by ste odstavovali úplne zbytočne, je bezpečenejšie dojčiť a užívať antibiotiká ako nedojčiť. Pokračujte preto v dojčení a aj ako dojčiaca matka máte nárok na liečbu.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Liecenie mykoz - ureaplazma a dojcenie