Kojení s léky

Nikola    12.06.2018, 09:44

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kojení při lécích Pentasa 2x2 při crohnove chorobě. První syn nebyl kojeny protože jsem nedostala řádnou odpověď zda to má na miminko vliv nebo ne a pro nedostatek studií bylo kojení raději ukončené. Teď čekám druhé dítě a sháním zase informace jestli s léky lze nebo nelze kojit. Děkuji

Milá Nikola,

z hľadiska dojčenia je pre vaše bábätko bezpečnejšie, aby ste ho po pôrode dojčili pri užívaní týchto liekov. A keďže máte Crohnovu chorobu, je to o to dôležitejšie, pretože jeden z faktorov, ktorý má možnosť ovplyvniť výskyt Crohnovej choroby bábätka je práve dojčenie.

Prečítajte si aj tieto informácie, ktoré sa vzťahujú aj na váš prípad:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojení s léky