Zubar

Katarina    18.06.2018, 14:16

Dobrý deň, o dva dni idem k zubárovi. Bude to dlhší zákrok a je potrebná injekcia. Kojiť normálne, alebo odsat? Ak odsat tak asi Kedy? ĎAKUJEM

Milá Katarína,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje žiaden problém. Dojčiť by ste mohli, aj keby ste dostali celkovú anestézu, ktorá sa bežne používa napríklad pri pôrodoch cisárskym rezom a bábätká sa dojčia hneď po narodení. Lokálna anestézia ostáva v mieste aplikácie, nijakým spôsobom neovplyvní ani zloženie materského mlieka ani jeho tvorbu. Môžete dojčiť aj pri ostatných potrebných úkonoch, ktoré súvisia s ošetrením u zubára, vrátane RTG či iných potrebných vyšetrení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok