Ako odučiť od fľaše

Mária    11.11.2012, 19:34

Dobrý deň, mám 5-mesačnú dcéru, doteraz bola plne dojčená, no v poslednej dobe často plakala a v noci sa budila aj každä hodinu, myslela som si, že je hladná tak som jej dala pár krát nutrilom z fľaše a teraz mi odmieta prsník, keď ju priložím odťahuje sa a začne vrieskať, skúšam to stále dookola a je to to isté aj 1,5 hodiny. mam ju nechať vyplakať alebo úplne vyhladnúť? mlieka mám myslím si, že dosť, dcérka má aj cumlík. dakujem velmi pekne.

Milá Mária,

odpoveď na vašu otázku je rovnaká ako na tieto predchádzajúce otázky:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=154

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=454

Základom riešenia je zvýšenie tvorby mlieka, tak ako je v odpovediach uvedené, a odstránenie používania fľašky a cumlíka.

 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako odučiť od fľaše