Helicid a dojčenie

Katarína G    13.07.2011, 12:57

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môžem dojčiť pri odporučenej liečbe Helicidom (omeprazol). Syn, ktorého dojčím ma 22 mesiacov. Ďakujem

Milá Katarína,

podobne ako pri väčšine liekov aj pri omeprazole je bezpečné dojčiť. Pri omeprazole je to o to bezpečnejšie, že aj to veľmi maličké množstvo lieku, ktoré sa do materského mlieka môže dostať, kyselina v žalúdku bábätka okamžite zničí. Takže, bez obáv pokračujte v dojčení a zároveň užívajte omeprazol. O to viac, že váš synček má už 22 mesiacov, pretože tento liek nepredstavuje žiadne riziko, a váš synček dojčenie potrebuje.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Helicid a dojčenie