Antibiotiká

Lucia    22.11.2012, 21:42

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako je to s antibiotika pri dojčení.Kojím dcérku má 10 týždňov. Mám zapálené hnisavé mandle, bola som u obvodnej doktorky, predpísala mi rovamycine. Môžu mať antibiotiká vplyv na kvalitu materského mlieka a správanie sa bábätka. Mám užívať antibiotiká pred alebo po kojení? Ďakujem

Milá Lucia,

popri dojčení môžete Rovamycine užívať. Pokračujte v dojčení tak, ako obvykle a Rovamycine užívajte podľa predpisu lekára, jeho užívanie nemusíte nijako časovať podľa dojčenia, teda nezáleží na tom, či ho užijete pred dojčením alebo po dojčení. O kvalitu materského mlieka či správanie bábätka sa nemusíte počas užívania Rovamycinu obávať. Je dôležité, aby ste v dojčení pokračovali aj počas liečby.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antibiotiká