VITAMIN D

Andrea    24.11.2012, 20:49

je pravda ze materske mlieko obsahuje všetky vitamíny v dostatočnom množstve, takze pri plnom dojčení nie je potrebny nijaký iný ich zdroj... ?

Milá Andrea,

odpoveď na svoju nájdete tu:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=578

Materské mlieko obsahuje všetko, čo má obsahovať, vrátane určitého množstva vitamínu D, ktorý však potrebuje byť doplnený o ďalšie zdroje: a) zásoby vitamínu D v pečeni z obdobia tehotenstva (čo predpokladá, že matka mala dostatočné zásoby počas tehotenstva); b) slnečné žiarenie, čo predpokladá dostatočný pobyt vonku. Aby sa kompezovali body a) a b) podáva sa všetkým deťom vitamín D v kvapkách tak, ako ich predpíše pediater.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok