Dojčenie a sirup proti kašľu

Lenka    28.11.2012, 12:21

Zdravím, mám otázku, týkajúcu sa užívania liekov počas dojčenia. Kúpila som si v lekárni sirup proti kašľu, s bylinkovým extraktom obsahuje tekutý extrakt z tymiánu, materinej dúšky a brečtanu, plus istý podiel etanolu). Môžu ho dokonca užívať už dojčatá do 1 roka, samozrejme vo výrazne nižšej dávke ako dospelí. Moja otázka znie, či ho môžem užívať. (Na príbalovom letáku sa objavuje klasická formulácia: neužívať počas tehotenstva a dojčenia, pretože pre toto obdobie nie sú k dispozícii potrebné údaje). ďakujem

Milá Lenka,

áno, tento sirup môžete užívať. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a sirup proti kašľu