Dieťatko sa menej kojí

Veronika    29.11.2012, 10:53

Dobrý deň, mám sedem mesačnú dcérku, ktorú som do 5,5 mesiaca výlučne kojila. Prikrmujem ju už zeleninkou s mäskom, papá aj ovocie a kašu. Stále medzitým kojím, ale v posledných dňoch pije oveľa menej mliečka ako inokedy. Prsníky mám naliate a nevim, či si mlieko odsávať, aby sa tvorilo aj ďalej, alebo to nechať tak. Chcem aj nadalej koiť, ale bojím sa, aby mala dosť tekutín. Prosím o radu ako ju "prinútiť" piť viac môjho mliečka. Vopred ďakujem!

Milá Veronika,

bábätká nemožno "prinútiť", aby pili viac mliečka. Bábätká reagujú na tok mlieka (nie na množstvo mlieka, ktoré je v prsníku) a ak sa spomalí, tak môžu piť menej. Lepšou stratégiou ako odsávanie je v tejto situácii zvýšenie tvorby mlieka, pretože tým sa opäť zrýchli tok mlieka a vďaka tomu bude bábätko piť viac mlieka.

Postupujte podľa tohto dokumentu:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/dieta-prestalo-priberat/

Detailnejšie odpovede a riešenia nájdete v týchto predchádzajúcich otázkach:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=236

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=214
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dieťatko sa menej kojí