Antidepresiva a dojcenie

Lucia    20.12.2018, 14:07

Dobry den, uzivam cele tehotenstvo kombinaciu liekov Alventa 150mg a Mirzaten 30mg. Bude mozne aby som po porode dojcila? Znizenie davok sa mi nedarilo, asi budem musiet este nejaky cas ostat na tychto davkach a velmi by som chcela dojcit. Nazory lekarov su protichodne. Dakujem za odpoved.

Milá Lucia,

jednoznačne je pre vás, aj vaše bábätko bezpečnejšie pokračovať v liečbe, ktorú užívate už teraz počas tehotenstva, aj po pôrode. Vysvetlenia prečo sa môžete liečiť a súčasne dojčiť sú komplexné, ale jedným z mimoriadne dôležitých faktorov je, že do celej rovnice treba pripočítať riziká, ktoré kŕmenie umelým mliekom prináša, a to tak pre bábätko ako aj pre vás. Dojčenie je dôležité okrem iného pre rozvoj mozgu bábätka a tiež z hľadisko ochrany bábätka pred možnými psychiatrickými diagnózami v dospelosti. Hľadajte možnosti, ako pokračovať v dojčení a zároveň sa liečiť. Môžete dojčiť pri oboch liekoch, ktoré uvádzate.

Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne, ktorá sa síce týka iného antidepresíva, ale vysvetlenie sedí presne aj na vašu situáciu:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=831Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antidepresiva a dojcenie