Dojčenie a užívanie deprim forte

Martina    06.02.2019, 12:37

Moja dcerka ma 6 mesiacov a je výlučne dojčená,začíname s prikrmami. Neviem nikde zistiť ci môžem uzivat deprim forte 425mg pocas kojenia. Na internete pisu ze nie su dokazy o tom ako vplyva výťažok z lubovnika na dieta cez materské mlieko. Velmi mi pomahal pred tehotenstvom na panicku poruchu ktora sa mi po porode vracia.dakujem vopred za odpoves

Milá Martina,

z hľadiska dojčenia nie je dôvod, aby ste nemohli používať tento výťažok. Okrem toho je pre vás užitočné vedieť, že ak by ste potrebovali liečbu antidepresívami, je možné ju absolvovať počas dojčenia – toto predstavuje pre vaše bábätko menšie riziko, než keby ste ho kvôli liečbe odstavili. Prečítajte si k tomu tieto články:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2072

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=831Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a užívanie deprim forte