Babatko najlepsie pije v polospanku

Zuzka    05.12.2012, 13:44

Dobry den. Mam 11 tyzdnovu dcerku,od zaciatku plne dojcena,mava pocikanych 6-8 plienociek kazdy den. Pribera pekne,na poslednej kontrole pred tyzdnom mala 5650g z povodnych 3200g. Problem je,ze posledne 2-3 tyzdne sa tazko krmi pri plnom vedt!omi. Ked je hore,tak je aktivna,smeje sa,placka len pred spankom. Ked ju chcem nakrmit,tak sa bud vobec neprisaje a zacne plakat,alebo sa prisaje,stale sa pusta,capka rucickou dookola,takze jedenie je boj. Moze to byt sposobene tym,ze je velmi aktivna alebo mozem mat malo mlieka a tym padom slaby tok? Dakujem za odpoved.

Milá Zuzka,

vo vašom prípade by bolo potrebné posúdiť dojčenie, čo sa dá urobiť v osobnom kontakte s poradkyňou pri dojčení:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

Návod na správne prisávanie a posudzovanie pitia nájdete vo videách a fotografiách na našej stránke:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-sa-dieta-prisava/

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/spravne-prisatie-fotky/

Správanie dcérky, ktoré popisujete, je možné riešiť podľa tohto protokolu

Ako prekonať „štrajk“ v dojčení

Keď sa bábätko na prsník prisaje, chvíľku pije a potom sa odtiahne, prípadne potom plače, môže to znamenať, že tok mlieka na prsníku nie je dostatočný. Riešenie spočíva v úprave polohy a prisatia bábätka tak, aby dokázalo efektívne sať a piť mlieko. Je dobré, aby ste sa snažili prikladať bábätko na oba prsníky, ďalej aby ste zvýšili tvorbu mlieka, a tým aj zvýšili ochotu bábätka zostať na prsníku a piť.
Spolu s poradkyňou pri dojčení postupujte podľa tohto návodu:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/slabe-priberanie-dietata/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Babatko najlepsie pije v polospanku