Moringa

Renáta    12.03.2019, 11:49

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako dlho možem užívať moringu olejovu?

Milá Renáta,

z hľadiska dojčenia môžete moringu užívať dlhodobo, toto nepredstavuje žiaden problém. Ide o rastlinu, ktorá sa v krajine, kde rastie, bežne konzumuje ako potravina vo veľkých množstvách a dlhodobo. Z hľadiska dojčenia, ak užívate moringu s cieľom zvýšiť tvorbu mlieka, odporúčame vám byť v kontakte s poradkyňou pri dojčení, aby ste robili maximálne efektívne kroky pre zlepšenie dojčenia a bolo potrebné zvyšovať tvorbu mlieka len na najnevyhnutnejšiu dobu, tak ako sme uvádzali aj v predošlej odpovedi na vašu otázku v poradni:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=6837Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok