Helikobakter a dojčenie

Mária    24.05.2019, 13:50

Dobrý deň, mám 7 mesačnú dcérku,ktorú dojčím aj prikrmujem. Mne zistili helikobaktera.Môžem dojčiť aj užívať lieky na helikobaktera?

Milá Mária,

pokračujte v dojčení a zároveň užívajte potrebné lieky na liečbu Helicobacter pylori. Všetky antibiotiká ako aj napríklad antiacidá, či inhibítory protónovej pumpy na vašu diagnózu môžete užívať popri dojčení, môžete ich užívať tak dlho, ako je potrebné na danú liečbu. Môžete sa teda liečiť a dojčiť ďalej bez obmedzení, nič nemusíte odkladať.

Prečítajte si aj tieto odpovede z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=7637

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=3142Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Helikobakter a dojčenie