Dojčenie a menštruácia

Eliška    05.06.2020, 17:48

Dobrý deň! Môj synček má 4 mesiace a je plne dojčený. Doteraz spával v noci dobre, budil sa najviac 2x na dojčenie. Posledné štyri noci je však hore každé dve hodiny, tak ho priložím, pekne sa napapá a zaspí, avšak len na krátko. Od prsníka sa neodťahuje, pekne saje. Včera som dostala prvý krát menštruáciu, tak ma napadlo, či to nemôže mať nejaký vplyv na mliečko, alebo má malý len také obdobie.

Milá Eliška,

menštruácia v tomto období pôrode nie je príliš častá, pretože dojčiace mamičky väčšinou dostávajú menštruáciu až neskôr, ale je to dosť individuálne a ak je všetko ostatné s dojčením v poriadku, tak vaša menštruácia nijako neovplyvňuje dojčenie.
Ak si na túto tému chcete prečítať viac, prečítajte si náš článok:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/menstruacia/


 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a menštruácia