Materské mliečko a kozmetika

Žofia    25.08.2019, 08:23

Dobrý deň! Chcem sa opýtať, či sa používanie kozmetiky bez kyseliny salycilovej, konkrétne tuhé mydlo, dostáva do materského mliečka. Pre upresnenie, po pôrode som si začala prehnane umývať ruky - som si vedomá, že všetkého veľa škodí a snažím sa to obmedziť. Bojím sa, či tým nemôžem dcérke uškodiť, či sa niečo z toho mydla nedostane do mliečka. Možno smiešna otázka, no mam z toho obavy. Ďakujem!

Milá Žofia,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje absolútne žiadny problém, ide o lokálnu aplikáciu, do materského mlieka sa nemôže dostať nič. Ak umývanie rúk považujete za prehnané, je dobré vedieť, že z hľadiska dojčenia nemusíte čakať s potrebnou liečbou. Navštívte svojho obvodného lekára, aby ste sa poradili, ako postupovať ďalej a z hľadiska dojčenia je možné absolvovať prípadnú potrebnú liečbu, prečítajte si tieto dva odkazy, ktoré vysvetľujú v tejto oblasti viac:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=6299Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Materské mliečko a kozmetika