Antidepresiva pri kojeni

Barbora    31.12.2012, 15:26

Dobry den, chcela by som sa s vami poradit ohladom uzivania antidepresiv, látka venlafaxin, pocas dojcenia. Narodilo sa mi predcasne dietatko a velmi by som ho chcela dojcit, ale potrebovala by som mat istotu, ze mu moja denna davka 150 mg nemoze uskodit. Dakujem velmi pekne za radu.

Milá Barbora,

pri týchto antidepresívach môžete svoje bábätko dojčiť, aj keď je predčasne narodené. A práve preto, že je predčasne narodené tak, dojčenie (nielen vaše materské mlieko) potrebuje ešte viac ako iné bábätká. Vaše materské mlieko je preňho a jeho zdravie nesmierne dôležité.

Z toho, čo píšete, predpokladáme, že ste venlafaxín užívali aj počas tehotenstva, a v takom prípade je ešte dôležitejšie, aby ste dojčili.

Dôvody, pre ktoré môžete počas užívania venlafaxínu dojčiť, sú komplexné, ale jedným z mimoriadne dôležitých faktorov je, že do celej rovnice treba pripočítať riziká, ktoré kŕmenie umelým mliekom prináša, a to tak pre bábätko ako aj pre vás. Dojčenie je dôležité okrem iného pre rozvoj mozgu bábätka a tiež z hľadisko ochrany bábätka pred možnými psychiatrickými diagnózami v dospelosti.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antidepresiva pri kojeni