Koľko tekutín je potrebné prijať 1

Janka    04.01.2013, 18:53

Dobrý deň, chcem sa poďakovať za Vašu predošlú odpoveď a opýtať sa, koľko tekutín je potrebné prijať medzi jednotlivými kojeniami. Keďže celkom nerozumiem tvorbe MM, neviem či postačuje "bežné" pitie alebo treba piť aj "do zásoby". Rovnako sa chcem opýtať, či je nutné piť aj v noci medzi kojením ajk matka nie je smädná. Ďakujem

Milá Janka,

na dojčenie postačuje "bežné" pitie. Pite presne podľa svojich potrieb. Nemusíte sa do pitia nútiť. Žiadne pitie "do zásoby nie je potrebné. Materské mlieko sa tvorí z krvi a jeho tvorba je relatívne nezávislá od pitia aj od kvality či množstva jedla, hoci všetky národy majú jedlá či nápoje, o ktorých sú presvedčené, že zvyšujú tvorbu mlieka. Ale za bežných okolností jedzte a pite podľa svojich potrieb.

Ak nie ste v noci smädná, tak nepite.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Koľko tekutín je potrebné prijať 1