Aloe od forever

Zuzana    25.04.2020, 11:23

Dobry deň, chcem sa opýtať či môžem 3 mesačnému bábätku po malých pol lyžičkách dávať aloe vera v géli od firmy forever, jedna moja známa to dávala už od narodenia a bábätko ma vraj skvelú imunitu a zadúša sa že ich aloe je z čistej dužiny a nieje lisované aj s listom. A je to presne naopak, osdtraňuje alergie, intolerancie a upevňuje imunitu. Má všetky možné certifikáty kvality, aké sa len dajú na svete získať a ich spoločnosť zamestnáva a spolupracuje s tímom vedcov a lekárov, ktorí získalu nobelovu cenu za výskum, ktorý robia. Garantuje, že aloe od nich je nezávadné. Samozrejme pri detičkách treba začať vo veľmi nízkych dávkach...chcela by som to skusit no kadečo som čítala a tak sa bojím, ešte sa asi poradím aj s doktorkou len chcem počuť váš názor a či poznáte túto spoločnosť

Milá Zuzana,

WHO definuje prvého približne pol roka života ako obdobie, kedy má bábätko byť výlučne dojčené. Výlučné dojčenie znamená, že bábätko dostáva materské mlieko, bez prídavku iných potravín alebo tekutín, s výnimkou potrebných liekov. Pre výlučné dojčenie bez pridania iných tekutín a potravy existujú vedecky podložené dôvody. Z pohľadu dojčenia práve výlučné dojčenia a potom pokračovanie v dojčení popri jedle predstavuje pre bábätko možnosť pre dosiahnutie zdravia, na ktoré má toto konkrétne bábätko potenciál. Nedojčené deti, prípadne deti, ktorých dojčenie bolo ukončené príliš skoro, majú štúdiami dokázané štatisticky vyššie riziko toho, že budú častejšie choré, že ich choroby budú mať ťažší priebeh, že niektoré choroby pravdepodobnejšie dostanú, že ich liečba bude trvať dlhšie, že budú mať horšie výsledky v škole, budú sa horšie správať, majú vyššie riziko obezity, srdcových ochorení, horší vývin zraku, čeľuste, ústnej dutiny, vyššie riziko ekzémov. To, že to nevidíme vždy pri každom nedojčenom dieťati, neznamená, že to neplatí pre nedojčené deti ako skupinu. Ale to nie je všetko, nedojčenie prináša riziká aj pre zdravie matky. Málo sa o tom hovorí. Ženy by mali okrem iného dojčiť aj pre svoje zdravie. Dojčenie patrí medzi hlavný nástroj prevencie rakoviny prsníka. Všetky kampane zameriavajúce sa na prevenciu rakoviny prsníka by sa mali zamerať na dojčenie. Dojčenie je tiež prevenciou pre rakovinu vaječníkov, maternice a endometria, chráni proti osteoporóze, znižuje potrebu inzulínu diabetičiek počas dojčenia, spravidla odďaľuje návrat plodnosti a na dlhú dobu potláča ovuláciu, dojčiace matky po pôrode spravidla ľahšie schudnú. Mnohým zdravotným problémom, s ktorými ženy neskôr v živote bojujú, by sa dalo zabrániť dojčením.

Dojčením preto už teraz robíte maximum pre to, aby vaše dieťatko malo čo najlepšie šance pre jeho správny vývoj.

Z hľadiska aloe vera vás možno zaujmú aj tieto naše odpovede v poradni dojčenia:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2502

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=4570Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Aloe od forever