Injekcne vyplne

Dagmar    10.01.2013, 11:10

Dobry den, znama, ktora zije v zahranici a dojci 15 mesacne dietatko planuje ist na aplikaciu botulotoxinu alebo kyseliny hyaluronovej. Udajne je to neskodne. Ale ved napr. botox je jed... Aky mate, prosim, na to nazor? Dakujem velmi pekne za vas cas.

Milá Dagmar,

aplikacia botuloxinu alebo kyseliny hyaluronovej nie je z hľadiska dojčenia problém, pretože oboje sa aplikuje s cieľom, že zostáva na mieste aplikácie, a tým pádom sa nedostáva do materského mlieka. Na to, aby sa dostali takéto látky do materského mlieka by museli byť najprv v krvi matky.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Injekcne vyplne