Antibiotika na zuby dalacin alebo augmentin

Linda    11.01.2013, 10:47

Pekny den prajem, plne dojcim 6 mesacneho chlapce, prd par dnami som pisala, ste mi aj poradili dakujem :), dnes mi zubar mi vyspecifikoval antiobiotka na zuby: bud dalacin alebo augmentin, ze dalacin je ucinnejsi. ale ze on si mylsim ze by som nemala antibiotika brat ( mam zapalene tri zuby) prosim o radu, ci mozem a ktore z danych antibiotik. dakujem velmi pekne :). som rada, ze sa mam na koho obratit. pediatricka, gynekolog aj zubar, vyzera ze su neinformovani, co sa tyka tematiky dojcenia. lin.

Milá Linda,

oboje antibiotiká môžete užívať, aj Dalacin, aj Augmentin. Môžete počas ich užívania dojčiť bez omedzení tak, ako doposiaľ. Augmentin, napríklad, by bol v prípade potreby predpísaný aj malému bábätku, ak by to potrebovalo.

Ak sú antibiotiká pri vašom stave indikované, nie je dôvod na to, aby ste ich nebrali len z dôvodu, že dojčíte.

Malo by byť samozrejmosťou, že by vám všetci lekári mali byť schopní túto informáciu poskytnúť.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antibiotika na zuby dalacin alebo augmentin