Antibiotika a kojenie

stanka    11.01.2013, 10:57

Dobrý deň, mám 15-mesačnú dcérku, ktorú kojím. Doktorka mi predpísala antibiotiká Xorimax 250 mg /2 tablety 2x denne/, pretože už cca mesiac mám zápal horných dýchacích ciest. Zatiaľ som ich nezačala brať a užívam Bioparox, no ten mi nezaberá. Môžem užívať ten Xorimax popri kojení? Nechcem dcérku odstavovať. Ďakujem.

Milá Stanka,

áno, tieto antibiotiká môžete užívať a zároveň pokračovať bez obmedzení v dojčení rovnako ako doposiaľ.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antibiotika a kojenie