Proteiny v strave maleho dietata a dojcenie

Zuza    16.01.2013, 21:32

Dobry den, obraciam sa na Vas s prosbou o radu. V roznych clankoch sa dozvedam, ze bielok nieje vhodny pre male deticky. Ale neviem najst ziadne rozumne zdovodnenie preco. Ved bielkoviny su dolezite pre stavbu svalstva. preco su teda nevhodne pre deti. dokonca aj bielkoviny v prasku nie su vhodne pre tehotne a dojciace mamicky. v com je hacik? nerozumiem mam 1,5 rocnu dcerku, ktora ma velmi rada masko, a uvarene vajecne bielky... len som si teraz nie ista ci je to pre nu vhodne. a ja by som si chcela do stravy doplnit bielkoviny prave proteinom v prasku na regeneraciu po aktivnom cviceny, ale je tam poznamka, ze je to nevhodne pre dojciace matky. (este nastastie dojcim) Je to len koly neakym roky neupdatovanym normam v slov. potravinarstve? ci to ma neake skutocne opodstatnenie? viete mi prosim poradit? objasnit tieto veci? vopred dakujem a prajem uspesny den :) God bless, Zuza

Milá Zuzka,

otázka ohľadne skladby bielkovín v strave malého dieťaťa presahuje možnosti poradenstva pri dojčení. Navrhujeme, aby ste sa na túto tému poradili s príslušným odborníkom.

Ohľadne toho, či dojčiaca matka môže užívať proteiny v prášku - nie je žiaden dôvod, pre ktorý by nemohla. Poznámka o nevhodnosti pre dojčiace matky, ktorá je na výrobku, je len štandardná formulka, ktorá chráni výrobcu, ktorý daný výrobok na dojčiacich matkách netestoval.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Proteiny v strave maleho dietata a dojcenie