Vracanie po dojceni

Natalia    28.01.2013, 22:16

Dobry den, mam mesacnu dcerku, dojcenu na poziadanie. Mame problem, ze po dojceni takmer vzdy vracka. Niekedy viac, niekedy menej. Potom sa vsak zase dozaduje prsnika. Samozrejme jej ho umoznim, ale uz z neho tolko nevytiahne, niekedy takmer nic, bojim sa aby neostala hladna. Je mozne, ze po vyvracani je opat hladna a preto sa chce znovu dojcit?

Milá Natália,

samotné zvracanie, ak nie je sprevádzané ničím iným a bábätko zároveň priberá a prospieva, nie je niečím, čo treba riešiť, aj napriek tomu, že vás to pravdepodobne znepokojuje. Prejde to postupne samo od seba s tým, ako bude vaše dievčatko rásť.

Je úplne v poriadku, ak potom chce vaša dcérka potom dojčiť. Dojčenie ju upokojí, ak jej je niečo nepríjemné, dojčenie jej pomôže, aby sa začala cítiť lepšie. Samotné satie na prsníku bábätkám pomáha prekonávať bolesť, nespokojnosť a podobne. Počas dojčenie bábätká grckajú len veľmi málokedy a ak sú na prsníku často, umožňuje im to piť menšie množstvá mlieka častejšie, čo je pre ne i z hľadiska grckania dobré.

Samozrejme, že je dôležité aj to, či dcérka na prsníku všeobecne získava dostatok mlieka.

Pozrite si videá prisávania a pitia a skúste ich napodobniť:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

Navyše k videám si prečítajte tento návod na to, ako sa bábätko prisáva:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-sa-dieta-prisava/

Od správneho prisatia totiž závisí dobré pitie bábätka.

A tiež si pozrite fotky správneho prisatia:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/spravne-prisatie-fotky/

Naučte sa, ako pomôcť bábätku stláčaním prsníka, aby vypilo viac mlieka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/stlacanie-prsnika/
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Vracanie po dojceni