Vitamin D

dusana    03.02.2013, 11:20

dobry den. syn sa narodil pred mesiacom a cez kvapky mu davam, vitamin d. chcem sa spytat ci tento vitamin sa mu dostava i vdaka mne, mojmu mlieku,ked jem vela ryb. ak ano, je toto mnozsto, prijate cez moju stravu dostacujuce alebo jednoducho doplnok vo forme kvapiek je nevyhnutny? dakujem.

Milá Dušana,

všetky deti potrebujú pre svoj vývin vitamín D. Je dôležité, aby váš synček mal dostatok vitamínu D. Je vhodné, aby ste svojmu synčekovi dávali vitamín D v dávke, ktorú predpísal váš pediater.

Materské mlieko obsahuje všetko, čo má obsahovať, vrátane určitého množstva vitamínu D, ktorý však potrebuje byť doplnený o ďalšie zdroje: a) zásoby vitamínu D v pečeni z obdobia tehotenstva (čo predpokladá, že matka mala dostatočné zásoby počas tehotenstva); b) slnečné žiarenie, čo predpokladá dostatočný pobyt vonku. Aby sa kompezovali body a) a b) podáva sa všetkým deťom vitamín D v kvapkách tak, ako ich predpíše pediater.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok